KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15042043
nr 1504 2043
Akseli Gallen-Kallela
(1865-1931), Finland
Etsning, "Lemminkäinens moder". Signerad, daterad 1905. Bildmått: 13,5x17,5 cm. Bladets mått: ca 45x35 cm, oramad
Kondition: missfärgningar
Utrop:
20.000 kr
Såld:
17.000 kr
måndag 21 november 2022
kl 18:12:55
1.000 kr
1.100 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
1.200 kr
1.300 kr
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
1.800 kr
1.900 kr
2.000 kr
2.400 kr
2.600 kr
4.000 kr
4.200 kr
21 nov
Akseli Gallen-Kallela
Läs mer om Akseli Gallen-Kallela